Úspěchy sportovních družstev

|Vydáno 02.09.2021|

Poslední prázdninový víkend byl pro sportovní družstva našeho sboru nabitý. Jak se jim na závodech dařilo se dozvíte v následujících řádcích.

Mladé hasiče zastoupilo družstvo kategorie starší. V sobotu 28.8. se zúčastnili pohárové soutěže v Roštíně, kde vybojovali 1.místo. V neděli se jim na soutěži v Nětčicích moc nedařilo. V prvním pokusu útok nedokončili a pokusem druhým se umístili na celkovém 3.místě. Družstvo mladších prozatím nesoutěží, ale po prázdninové pauze by se na startovní čáru mělo postavit na naší noční soutěži, která se bude konat 3.9.2021.

Družstva dospělých po celý víkend reprezentovalo družstvo mužů i družstvo žen. Družstvo mužů se v sobotu zúčastnilo soutěže v Roštíně, kde se umístili na 3.místě. Odtud přejeli do Nětčic, kde probíhalo další kolo v rámci Podhostýnské hasičské ligy a obsadili 13.místo. Sportovní družstvo žen mělo také nabitý víkend. Ženy v sobotu závodily v Nětčicích, a potom večer v Morkovicích, kdy ze soutěže v Nětčicích si odvezly krásné 2.místo. V neděli se ženy účastnily závodů v Lešné a vyhrály pohár za 1.místo. V letošní sezóně muži i ženy běhají klasické pohárové soutěže. Ženy se navíc účastní závodů zařazených do Velké ceny OSH Přerov, kde se v průběžném pořadí drží na celkovém 4.místě. A pravidelně závodí i v rámci Podhostýnské hasičské ligy, kde v průběžném pořadí obsazují 1.místo.

Sportovní družstva letošní sezónu věnují členkám našeho sboru a velkým bojovnicím- Karolínce a její mamince Martině. Kája několik měsíců bojuje s těžkou nemocí a velkou oporou jí je její maminka Marťa. Holky, držíme pěsti a těšíme se, až se za námi zase vrátíte!

Velké díky patří našim podporovatelům, díky nim máme možnost se dětem a sportu věnovat na maximální úrovni. Mezi hlavní podporovatele patří VK Drcman, Elko Ep, Agrodružstvo Roštění, obec Roštění a mnoho dalších. V roce 2021 nás formou dotace podpořil Zlínský kraj a Národní sportovní agentura.