Září

09.12.2014 20:24

První schůze mladých hasičů

Ve středu 17. září proběhla první schůze mladých hasičů. Konala se v 17.00 hodin v tělocvičně na Obecním úřadě v Roštění. Sešlo se tam 24 dětí různého věku. Připraveny pro ně byly různé aktivity, které se týkají hasičiny. Mohly si vyzkoušet vázat uzly, zapojovat hadice k rozdělovači, poznávat topografické značky a ukázali jsme jim, jak se dělá nástup do kterého se vždy budou řadit při zahájení a ukončení schůzky. Řekli jsme si pravidla a naznačili jsme, jak asi budou schůzky probíhat. Dětí jsme se na konci ptali, jestli se jim první schůzka líbila a říkaly nadšeně, že: „anooo“. Snad jim nadšení vydrží a budeme se pravidelně, jednou za 14 dní, scházet pořád v tak hojném počtu.

Děti, co se nemohly zúčastnit první schůzky jsou vítány. Další schůzka se bude konat ve středu 1.10. v 17.00 opět v tělocvičně. Budeme se těšit!

První schůze mladých hasičů 17. 9. 2014