Září

02.09.2023 14:39

Branný závod v Morkovicích

V sobotu 30.9.2023 jsme se účastnili branného závodu v Morkovicích.

Podařilo se nám složit celkem 4 družstva, po třech členech. Za mladší soutěžila- Eliška, Ester, Marky, Matyáš, Rozárka a Matyáš. V kategorii starší nás reprezentovala Verča, Áďa, Kačka, Matěj, Nelča a Vanesa. Všechna naše družstva se umístila na spodních místech ve svých kategoriích. Uvědomujeme si své nedostatky a do příště v přípravě pořádně zaberem.

 

Víkendovka na Libině

Během víkendu 15.-17.9.2023 byli naši mladí hasiči s vedoucími na víkendovém pobytu na chatě na Libině.

V pátek odpoledne se všichni svezli objednaným autobusem na místo pobytu. Než se všichni zvládli ubytovat, tak se hrály různé hry na zabavení. Na večer se rozdělal oheň a všichni si opekli špekáčky k večeři. Hned první noc nás čekala noční hra Bludičky, která nás všechny moc bavila.

Sobotu jsme začali budíčkem, rozcvičkou a snídaní. Před obědem jsme hráli hru, při které bylo našim úkolem rozluštit tajnou zprávu a najít suroviny k obědu. Protože jsme suroviny našli a podařilo se, připravit i oběd, mohli jsme se odpoledne vydat na výšlap na Bradlo. Během cesty jsme si povídali a užívali si společné chvíle a radost z krásného výhledu, který nás na rozhledně čekal. O sobotním večeru nás čekal program, během něhož byly mladší pasováni do kategorie starší. Večer jsme hráli hry, mlsali dobroty a nakonec jsme všichni dostali nákrčníky s logem SDH Roštění.

Neděle nabrala rychlý spád. Hned po rozcvičce a snídani, šla část účastníku do kostele a zbytek zůstal na chatě, kde jsme balili, uklízeli a hráli hry. Před obědem jsme se ještě stihli rozdělit na mladší a starší. Mladší se šli projít na hřiště, kde si zahráli pár her. Starší si povídali s vedoucími o našem dalším směřování, jak můžeme lépe jako kolektiv fungovat a jaké akce bychom rádi uskutečnili. Po vydatném obědu už jsme se všichni autobusem zase vypravili domů do Roštění.

Děkujeme vedoucím i mladým hasičům za parádní víkend, který si všichni maximálně užili.

FOTO

 

Karlovický železný hasič

V neděli 3.9.2023 dopoledne se mladí hasiči vypravili do nedalekých Karlovic na soutěž TFA Karlovický železný hasič

Střední dívky- Verča 2.místo, Vaneska 3.místo, Elča 5.místo

Mladší dívky- Anička 1.místo, Paťa 2.místo, Rozárka 5.místo

Starší dívky- Bětka 1.místo

Mladší kluci- Maty Kam. 2.místo, Maty Kon. 4.místo

Trenéři- Lenka 2.místo, Barča 4.místo

Gratulujeme

 

Krajské kolo v běhu na 60 metrů

V sobotu 2.9.2023 se Petr (starší žáci) a Adéla (mladší žákyně) účastnili krajského kola v běhu na 60 metrů v Kroměříži.

Adéla se umístila na 11.místě ve své kategorii a Petr na 21.místě ve své kategorii.

 

 

Noční soutěž v Roštění

V pátek 1.9.2023 proběhla noční soutěž u nás v Roštění. Složili jsme tři soutěžní družstva a umístili se následovně:

SDH Roštění mladší "B" 2.místo

SDH Roštění mladší "A" neplatný pokus

SDH Roštění starší 8.místo