Září

13.09.2018 08:47

Noční závody ve Zborovicích

Dne 27.9.2018 jsme se zúčastnili nočních závodů ve Zborovicích.

Sraz byl v 18:30 na hasičské zbrojnici. Jelo jen  jedno družstvo starších ve složení: M. Daďová, V. Škrabalová, P. Zapletal, N. Úlehlová, P. Hejníčková, P. Dudík, K. Fleischmannová . Na start jsme šli 4.

Nakonec jsme útok odběhli s časy LP:15,17 a PP:16,94 a vybojovali si s časem 16,94  6. místo.

Jako každé závody jsme si to užili a moc se těšíme na další.

Veronika Škrabalová

Noční závody v Záhlinicích

Dne 14.9.2018 jsme se zúčastnili, jako každý rok, nočních závodů v Záhlinicích.

Sraz byl na 19 hodin na hasičské zbrojnici. Jelo 1 družstvo mladších a 2 družstva starších. Mladší šli na start mezi prvními. Všechno vypadalo na začátku nadějně, ale nakonec svůj útok dokončili s časem 18,48s a umístili se na 7. místě ze 16. Kolem půlnoci se dostal na řadu tým starších ,,A", který měl startovní číslo 25. Vše klaplo, jak by mělo, jen pravý proudař nestihl dosednout, a tak mu vyletěla proudnice z ruky. Svůj útok dokončili s časem LP:13,33s, výsledný PP: 28,89s a umístili se na 23. místě z 28. Na závěr se vydal na start i tým starších ,,B" a svůj útok dokončili s časem LP:18,51s, výsledný PP:18,84s, který je umístil na 16. místě z 28.

Závody jsme si užili a těšíme se na další.

Daniela Dudíková - kronikářka

Druhé místo z branného závodu

V sobotu 8.září 2018 jsme se vydali na branný závod do Kostelce u Holešova. Většina z nás se na myslivnu dostala na kole, protože jsou to od nás jen 2 km. Cesta proběhla v pohodě a hned po nástupu vyběhlo první družstvo mladších.
Náš tým v mladších tvořili- Peťa L., Marek D. a Jareček D. Ti vyběhli jako desátí. Do cíle doběhli s časem 33,06 a jelikož získali ještě 10 trestných bodů, tak jejich výsledný čas byl 43min 6s. S tímto časem získali 6.místo z 10 hlídek.
Poté se mohlo jít na kategorii starších, ve které jsme měly 2 týmy. SDH Roštění „A“ ve složení: Pavlik D., Kuba L. a Honza Š. vyběhlo v 11:50h. Jejich výkon (bohužel výsledné časy a tr.body kategorie starších se k nám nedostaly) stačil na 11.místo. Poté ve 12:10h vyběhly na dráhu holky z SDH Roštění „B“. Se dvěma trestnými body ze střelby se tento tým ve složení: Peťka H., Verča Š. a Kačka D. umístil na krásném 2.místě ze 14 hlídek.
Dlouhé chvíle čekání na start hlídek jsme využili k opakování všech značek,uzlíků a zdravovědy. Závody jsme si i přesto dokázali užít a domů jsme odjížděli s nějakými dobrotami a pochopitelně i s dalším pohárem a s diplomy.

Petra Hejníčková

Tři družstva domácích na nočních závodech

Dne 7.9.2018 se konaly, tak jako loni- domácí noční závody. Letos si dojelo zasoutěžit 7 mladších a 12 starších družstev z celého okolí.

Ve 20:30 se na startu objevilo, jako první mladší družstvo z Roštění. Povedl se jim čas LP 20:64 a PP 19:30. tímto časem dosáhli krásného 3.místa.

Dále nastoupilo domácí družstvo starších „A“. S časem LP 16:22 a PP 17:42 si vybojovali 8.místo v tabulce. Poslední na řadu z našich družstev šlo družstvo starších „B“ časy LP 23:04 a PP 22:86 se umístili na celkovém 10.místě.

Všichni závodníci bojovali s velkým nasazením, moc jsme si to užili a už se těšíme na další závody.

Klára Fleischmannová