Září

29.09.2012 12:34

Brigáda v prostorách kostela

Dne 27. září 2012 hasiči z Roštění na žádost mistního faráře Jana Vinklera uspořádali brigádu. Na brigádě se sešlo asi 8 členů, kteří si rozdělili úkoly, aby uklidili po nedávných drobných opravách kostela. Asi polovina zúčastněných se pustila do úklidu věže, kde bylo potřeba vysát a vymést schody a jednotlivá patra. Ostatní odvážnější vylezli na střechu kostela a za patřičného jištění měli za úkol vyčistit střechu a okapy od opadané omítky. Potom zbýval už jen poslední úkol, očistit venkovní okna které byly zacákané od barev. Všem zúčastněným děkujeme.

Fotografie z brigády zde.

 

Ukončení Podhostýnské hasičské ligy v Pravčicích

Sobota 8.9.2012

Naše družstvo, které se i letos účastnilo seriálu Podhostýnské hasičské ligy, do které bylo zařazeno celkem 12 závodů v Kroměřížském okrese se ještě v posledním závodu chtělo posunout v celkovém hodnocení o jednu příčku před družstvo z Vítonic. Závody byly napínavé již od první chvíle, kdy se na start připravovalo družstvo z Pravčic, kterým se nakonec jejich útok nepodařil podle jejich představ a s časem 22:00s dali šanci soupeřům, kteří v celkovém hodnocení bojovali o první příčky. Po Pravčicích odstartovali kluci z Litenčic, kteří také usilovali o nějaký ten bod a zkoušeli se prodrat před Roštění. S časem 20:32s na těžké Pravčické dráze jim svítla naděje získat nějaký ten bod, ale pořád to byl začátek celé soutěže, kde se připravovalo odstartovat ještě dalších 27 družstev mužů.

Další družstvo co se chystalo už bylo z Roštění. Kluci značně zasaženi nervozitou po několika nepovedených soutěžích tento poslední závod nevzdali a po výstřelu na nich byla vidět bojovnost. To, že chtějí za každou cenu podat co nejlepší výkon mohli diváci vidět, když už se družstvo přiřítilo k základně a za klapání půlspojek ji rychle opouštělo. Po několika chybičkách, které se klukům podařili nadělat dokázala časové ztráty částečně dohnat jejich silná stříkačka. Proudy se nakonec podařilo sestříknout v časech: levý - 19:07s a pravý - 19:54s, čímž se dostali do vedení soutěže. Pro Roštěňáky to byla veliká úleva, že splnily pro ně v celkem přijatelném čase a nezbývalo jim už nic jiného než sledovat, jak si povedou ostatní družstva.

Po Roštění si už chystalo základnu družstvo ze Zahnašovic, které letos obhajovalo loňské vítěztví PHL s velikým náskokem 11 bodů před družstvem z Ludslavic. Při rychlém a téměř bezchybném útoku celou soutěž značne zdramatizoval levý proudař, který nestihl zapojit proudnici a tím zpomalil celý útok, který nakonec dokončili s časem 22:41s. Tímto dali velikou šanci družstvům z Ludslavic a Nové Dědiny vyhrát celou PHL.

V pořadí 4 družstvo na startu bylo družstvo z Rychlova, které s časem 18:39s posunulo družstvo z Roštění na 2. příčku Pravčické soutěže. O další posun Roštěňáků se postarali Vítonice, které také pohřbili veškeré naděje posunu celkového hodnocení PHL na 13. místo. Po divácky nejočekávanějších útocích - nejprve Nové Dědiny s časem 27:02s a potom Ludslavic 23,02s bylo jasné, že vítězem PHL pro rok 2012 se stávají opět borci ze Zahnašovic. Naopak pro kluky z Nové Dědiny a Ludslavic veliké zklamání, protože si dobře uvědomovali, že můžou ještě přijít o zbylé 2 stupně vítězů.

Dramatická situace trvala až do předposlední chvíle. O celkovém konečném pořadí rozhodli kluci z Podhradní Lhoty, kteří se svým časem 18:54s a počtem sesbíráných bodů přeskočili 3 družstva a rozhodli o konečném pořadí Podhostýnské hasičské ligy pro rok 2012, které bylo následující:

 

Konečné pořadí PHL pro rok 2012 - kategorie muži: 1. Zahnašovice, 2. Podhradní Lhota, 3. Radkova Lhota a v kategorii ženy: 1. Rychlov, 2. Zahnašovice, 3. Loukov

V soutěži O pohár SDH Pravčice bylo pořadí následující: 1. Rychlov, 2. Podhradní Lhota, 3. Radkova Lhota. Roštění se nakonec umístilo na krásném 5. místě.

Podrobné výsledky jednotlivých soutěží PHL naleznete na www.phl.firesport.eu

 

Další fotky ke zkouknutí v sekci Galerie - Fotogalerie nebo přímo zde.

 

Brigáda u školky

7.9.2012 Obec Roštění nachystala pro hasiče a TJ Roštění brigádu. V pátek odpoledne jsme se sešli u Roštěnské školky, odkud jsme tahali a vyskládávali dlaždice starého chodníku směrem k návsi, kde tento starý chodník v nejbližší době nahradí nový.

 

Rozloučení s prázdninami

1. září 2012 sbor dobrovolných hasičů z Roštění ve spolupráci s obcí uspořádal tradiční rozloučení s prázdninami. Již v pátek si pořadatelé nebyli jistí, jestli jim počasí dovolí pořádat tuto akci na sportovním areálu. Jejich tušení se naplnilo. Díky chladnému počasí a přeháňkám se rozhodli celou akci přesunout do tělocvičny na obecním úřadě. Celá akce začala již po 15 hodině, kdy měl každý možnost se svést hasičským autem přímo k místu konání akce. V tu dobu již byli všichni pořadatelé připraveni na svých místech. Hned u vchodu byl připraven dětský koutek kde si děti mohli pohrát s šaškem nebo si vykreslit omalovánky s hasičskou tematikou.O pár kroků dál bylo připraveno bohaté občerstvení a v sále již na děti čekali kovbojové s svými partnerkami, kteří měli připravený program nejen pro děti, ale i dospělé. Děti a rodiče se celé odpoledne prodírali přes nejrůznější taneční soutěže a hry jako jsou například mumie, za které vždy dostali odměnu v podobě bonbónů nebo věcných cen. Po vyčerpávajícím programu, kdy se parket začal uvolňovat postupně od těch nejmladších a nejunavenějších dětí se začal naopak zaplňovat těmi staršími, kteří se chtěli také ještě naposledy vyblbnout a rozloučit s prázdninami. Samozřejmě se jim musel přizpůsobit i hudební výběr, na který byli schopni pařit dlouho do noci.