Stav srážek a vodních toků

15.05.2014 17:48

Český hydrometeorologický ústav vydal varovaní velmi vydatných déšťů pro Zlínský kraj. To vychází v platnos dnešním dnem 15.05. od 12:00 do soboty 17.05. 12:00.

 

VÝSTRAHA ČHMÚ

Severovýchod České republiky zasáhne trvalý a vydatný déšť. Srážky budou zesilovat od východu během čtvrtečního odpoledne, pokračovat během pátku, v sobotu budou srážky na severovýchodě našeho území zvolna slábnout. Nejvíce by mělo pršet na severním návětří Beskyd a Jeseníků, kde jsou očekávané srážkové úhrny 80 až 120 mm za 48 hodin (čtvrtek 12:00 hod. až sobota 12:00 hod.).

K výraznější hydrologické reakci na očekáváné vydatné srážky dojde v noci ze čtvrtka na pátek a během pátečního dne. Předpokládáme dosažení četnějších 1. SPA na tocích v povodí Bečvy, horní Moravy a Odry. Nelze vyloučit dosažení 2. SPA, a na menších tocích i 3. SPA. Mezi nejvíce postižené oblasti budou patřit zejména povodí na návětrné straně Beskyd (povodí Bečvy a Olše) a povodí horní Moravy.

 

Užitečné odkazy

Informace o měření srážek pro Roštění a celou ČR,

Stavy na vodních tocích,

Hladiny vody v nádržích.