09.10.2017 12:57

Víkendovka v Rajnochovicích

Opět po roce si pro nás, mladé hasiče z Roštění, připravili naši vedoucí program na víkend od 20. 10. 2017 do 22. 10. 2017. Víkendovka začala v pátek srazem všech účastníků u zbrojnice. Odtud se všichni přesunuli do Rajnochovic na Archu auty. Po příjezdu jsme se ubytovali v místních chatkách a poté jsme šli na víceúčelové hřiště, kde jsme si zahráli několik pohybových her. Z her nám vyhládlo, a tak naše kroky vedly do hlavní chaty na večeři. Jakmile jsme povečeřeli, vedoucí nás rozdělili do dvou skupin. Obě družstva se po pár minutách sešla s jednou baterkou před chatou. Vysvětlení pravidel proběhlo celkem v pořádku, a tak jsme se mohli vydat do lesa. Při hledání bodu odkud se mělo vyjít, se ovšem vedoucí spletli o pár stovek metrů, a tak jsme došli úplně jinam, než byl start naplánovaný. Přesto jsme nakonec všichni došli ke startu a odtud jsme se vydali hledat červené světýlko v tzv. hadu. V dálce schované blikátko znamenalo konec hry a následoval zpět přesun do chatek a večerní hygiena. Kategorie mladší šla po očištění zubů apod. ulehnout do spacáků a spát. My starší jsme si šli do krbovny zahrát pár her a poté též spát.

,,Budíček!! Vstávat“ asi nějak takto začal sobotní den.  Vylézt ze spacáků, obléct se a šup na rozcvičku spojenou s hrami, to byl náš první úkol. Až jsme se dostatečně protáhli a poté pořádně nasytili vydatnou snídaní, šli jsme ještě na čtvrt hodinky do chatek nachystat se na výšlap. Ešus, lžíci, pití, pláštěnka  a nějaké suroviny do guláše, stačili na přežití =D. Po překonání drobné říčky a pár kopců jsme došli k rozhledně Marušce. Už zde jsme si chtěli udělat oběd, ale bylo to zakázané, tudíž jsme došli k táborovému středisku pionýrů a tam jsme si rozdělali oheň a udělali slíbený bramborový guláš. Snězení poslední lžičky tohoto obědu znamenalo odchod zpět na Archu. Výšlap nás celkem vyšťavil a tak jsme měli asi 2 hodiny dát se do pořádku včetně sprchování. Po uplynutí tohoto času jsme se všichni sešli v krbovně, zahráli pár her a mohlo přijít na velmi příjemné a nečekané překvapení. Překvapení v podobě besedy s dvojnásobným mistrem světa Danem Klvaňou. Dan za námi přijel z Oznice. Popovídal si s námi, vyfotil a podepsal se. (viz. samostatný článek) Myslím, že na tohle setkání nikdy nikdo nezapomene. J  Nejde to ani popsat, jak byla tahle beseda vyjímečná. Tímto chceme poděkovat nejen našim vedoucím, za to, že Dana zařídili, ale i Danovi a jeho taťkovi, že si udělali na nás čas. Večer jsme zakončili zhodnocením a videem ze sezóny, večeří a my starší ještě kolečkem důvěry.

V neděli se vstávalo na dvě poloviny, jedna, která šla do Kaple na mši svatou vstávala v 7:00 a ta druhá vstávala v 8 hodin. Po zakončení mše svaté jsme se všichni sešli v jídelně. Po ránu jsme se posilnili chlebem s máslem a s marmeládou. Jakmile jsme všichni dojedli, čekalo nás pár her v hlavní chatě a psaní vzkazů ostatním. V 11:00 jsme své žaludky nasytili řízkem a bramborovou kaší. Konec víkendovky se neúprosně blížil a tak nás čekalo balení věcí, uklízení chatek a to nejhorší příjezd domů a zpátky do školy.

Všem moc děkujeme, za nejlepší víkend v tomto roce. Celý byl plný dosud nepopsatelných zážitků.   Ještě jednou moc děkujeme.

Petra Hejníčková - stojnice

Martin Daďová - strojnice

Podzimní kolo hry Plamen v Loukově

Dne 14.10.2017 jsme se opět zúčastnili podzimního kola hry Plamen. Sraz byl na 8:15 na hasičské zbrojnici . Odtud jsme jeli avií do Loukova. V Loukově nás čekal požární útok CTIF a branný závod.

Na požárním útoku CTIF se vyskytlo pár chybiček a tak čas nebyl zrovna nejlepší.

Na branný závod jsme se složili do dvou týmů. V prvním týmu byla Daniela Dudíková, Petra Hejníčková, Martina Dadová, Andrea Úlehlová a Veronika Škrabalová. V druhém týmu byla Karolína Dědičová, Kateřina Doláková, Ivana Pospíšilíková, Jan Škrabala a Petr Zapletal. Vybíhali jsme s čísly 27 a 29.

Myslím, že závody jsme si užili.

Ivana Pospíšilíková - strojnice

Opět ve Zborovicích na branném závodě

Dne 7. října 2017 jsme se jako minulý rok zúčastnili branného závodu ve Zborovicích.

Sraz jsme měli jako vždy před zbrojnicí v 8:30. Jelikož Kája asi zapomněla, že má jet na závody tak jsme se pro ni museli z Kostelce u Holešova vrátit. Jak jsme dorazili do Zborovic, našli jsme si místo, kde budeme čekat, než půjdeme na start, ale později jsme šli do ávie, protože byla zima a pršelo. Na tyto závody jsme poskládali 3 družstva starších, naše pořadová čísla byla 39., 40. a 41., což pro nás znamenalo, že na start se dostaneme za cca 3 hodinky. V ávii jsme hráli různé hry, ukazovali jsme si srandovní fotky a samozřejmě jsme si vykládali- o čem jiném než o hasičích.

Jako 39. vyběhli: Kája, Jareček a Kuba. S jejich výsledným čase 32:24 min a 19 trestnými body se umístlili na 19. místě z 28.

Hned po nich vyběhlo družstvo 40 neboli: Peťka, Danča a Ivča. Dosáhly času 26:40 min a měli jen dva trestné body jeden na střelbě a druhý na požární ochraně. S tímto výsledkem se umístily na krásném 12. místě z 28.

Jako poslední družstvo od nás vyběhlo družstvo 41 ve složení: Marťa, Verča a Kačka. Toto družstvo mělo 11 trestných bodů, 8 na střelbě a 3 body na požární ochraně a dosáhly času 30:15 min, umístili se na 17. místě z 28.

Na závodech se nám líbilo až na to počasí.

Martina Daďová - strojník