Říjen

07.11.2023 18:31

Strašidelná Zoo Zlín

V sobotu 28.10.2023 jsme jeli do Zoo Zlín, která byla vyzdobena v halloweenském stylu.

Po procházce po zoo jsme měli velký hlad, a tak nám trenér Petr dovolil jít si něco dobrého koupit. Po jídle jsme šli na strašidelnou stezku odvahy- byla hodně strašidelná. Trochu jsme se báli, ale strach nás brzy přešel. Nakonec jsme si stezku prošli několikrát, a potom jsme stěží došli k autu a vydali se zpět do Roštění.

Moc děkujeme Peťovi, který nás na výlet vzal, celé odpoledne i večer jsme si moc užili.

Kateřina Štěpánková

 

FOTO

 

Podzimní kolo Hry Plamen a ZHVB

V sobotu 14.10.2023 se mladí hasiči zúčastnili Závodu hasičské všestrannosti a brannosti, a také podzimní části Hry Plamen. Obě disciplíny se plnili v areálu Kynologického klubu v Loukově.

 

Po registraci a následném nástupu, jsme se připravovali na první disciplínu, kterou byl závod hasičské všestrannosti a brannosti. V této disciplíně jsme složili celkem tři hlídky. Jednu hlídku za kategorii mladší a dvě hlídky v kategorii starší. Jednalo se o první ročník této soutěže, a proto jsme se na ni aktivně a pilně připravovali už od konce prázdnin. Nejistota na nás byla znát a bohužel se objevily i chyby. V konečném pořadí jsme v kategorii mladších skončili na 12.místě, v kategorii starší jsme se umístili na 13.místě a 16.místě.

 

Dále jsme plnili disciplínu Požární útok CTIF, kde jsme soutěžili v kategorii starší s jedním družstvem. Nesprávně překonaná překážka a špatné uvázání uzlů nám přineslo plno trestných bodů a tím pádem i předposlední (6.místo) v konečném pořadí.

 

Součástí soutěže bylo také hodnocení kroniky kolektivu, kterou jsme ke kontrole odevzdali už v polovině září. Na tvorbě kroniky se podíleli hasiči z kategorie starší pod dozorem vedoucích.

 

Závody nedopadly dle našich představ, ale nic nevzdáváme a pro příští rok budeme trénovat ještě víc, abychom odstranili chyby, kterých jsme se zbytečně dopustili.