20.11.2017 18:07

Uzlovačka na Nové Dědině

Dvacátý pátý den v jedenáctém měsíci –listopadu, jsme se my, mladí hasiči z Roštění, zúčastnili uzlovací soutěže, která se konala v Nové Dědině. Na tyto závody jsme jeli novým Transitem 8:30 od hasičské zbrojnice. Po příjezdu jsme si zabrali místa na sezení a šli si uzle znovu zopakovat a vyzkoušet. Poté proběhlo zahájení a mohlo se jít na startovní čáru.
První šla kategorie mladší. V této kategorii se od nás nezúčastnil ani jeden tým. Naopak v kategorii starší od nás závodila 2 družstva. Jako páté v pořadí šlo na start Roštění „A“ ve složení Péťa H., Marťa D., Ivča P., Verča Š. a Nikča P . Všechno proběhlo bez zaváhání a s časem 39,90 ( do výsledků napsáno 40,00 L) jsme se umístili na 6.místě . Roštění „B“ve složení Kuba L., Kačka D.,Peťa L., Honza Š. a Jarda D.  šlo na start sedmé, s časem 53,40 se umístilo na 13. místě z 15.
 Následovně po této kategorii šla na start kategorie mladší jednotlivci. Za náš sbor šli:
Kuba L. -27. místo
Jarda D. -61.místo ze 79.závodníkůJ
Ve starších jednotlivcích šly závodit:
 Ivča – 34,14 = 29.místo
Marťa - 46,52=46.místo
Katka – 49,05=50.místo
Nikča- 52,39 = 55.místo ze 67 závodníků J
Nakonec proběhlo zakončení v podobě rozdání cen. Domů jsme si dovezli pitíčka, bonbony a oplatky.  Děkujeme, že jsme se mohli této soutěže zúčastnit a těšíme se na další a zároveň poslední  uzlovačku v této sezóně( 2017/2018).

Petra Hejníčková- strojnice

Uzlovačka v Počenicích

Dne 18.11.2017 jsme jeli na první uzlovací soutěž v této sezóně do Počenic. Jel 1 tým mladších a 2 týmy starších. Sraz jsme měli na hasičské zbrojnici a odtud jsme vyrazili poprvé v novém hasičském voze na uzlovačku.

Soutěž začínala ve 2 hodiny a jako obvykle byl také nástup a porada vedoucích. Před začátkem jsme si uzle trénovali. V Počenicích se běhávají 2 pokusy, abychom si kdyžtak mohli zlepšit čas.

Jako první šli mladší žáci. Ve složení Natka Ú., Natka Z., Kuba L., Viktorka C. a Lucka B. si zapsali časy 1:28:25 a jako výsledný 48:47s a skončili na krásném 2. místě. Jako další kategorie byli starší žáci a od nás byly 2 týmy A a B. V týmu A ve složení Nikča P., Danča D., Ája Ú., Verča Š. a Tom B. si zapsali časy 56:75 a výsledný 48:93 a skončili na 4.místě. Tým B ve složení Peťa Z., Honza Š., Pavel D., Peťa L. a Jarda D. si zapsaly časy 1:44:91 a výsledný 1:01:25 a skončili na 7.místě.

Během závodů jsme i ukecali Martina Škrabalu, aby šel za jednotlivce za vedoucí. Uzlovaní zdolal a zapsal si čas 40:16 a skončil na 8.místě.

Závody jsme si užili, odvezli jsme si krásné odměny a těšíme se na další uzlovačku.

Daniela Dudíková – kronikářka

Nikola Polášková - kronikářka