Leden

08.01.2018 13:53

Uzlovačka v Roštíně

Dne 27. 1. jsme jeli na druhou uzlovací soutěž v roce 2018 do Roštína. Sraz jsme měli o půl deváté na hasičské zbrojnici a už z rána nastal problém -chybí nám člověk, ale naštěstí jsme zjistili kdo chybí a museli na něj čekat, když přišel mohlo se vyjet.

Běžely se dva pokusy. Jako první byla kategorie starší-štafeta, běželi jsme ve složení Peťka H., Danča D., Marťa D., Verča Š. a Honza Š. a zapsali si časy 53:60 a výsledný čas 42:40.

Další kategorie byla mladší-jednotlivci, kde jsme obsadili „bednu“. Za jednotlivce šli Natka Z., která si zapsala časy 49:07 a výsledný 47:57 a umístila se na 1.místě, Pavel D., který si zapsal časy 67:12 a výsledný 60:18 s umístěním na 2.místě, Kuba L., který si zapsal časy 76:50 a výsledný 64:16 s umístěním na 3.místě, Viktorka C., která si zapsala časy 68:66 a výsledný 65:84 s umístěním na 4.místě a Peťa L., který si zapsal časy 152:25 a výsledný 80:10 s umístěním na 6.místě.

Poslední kategorie byla dorost/starší-jednotlivci, ve které soutěžili Marťa D., která si zapsala časy 36:91 a výsledný 25:87 s umístěním na 3.místě, Peťka H., která si zapsala časy 41:00 a výsledný 30:69 s umístěním na 8.místě, Verča Š., která si zapsala časy 42:35 a výsledný 30:91 s umístěním na 9.místě, Danča D., která si zapsala časy 35:00 a výsledný 31:22 s umístěním na 10.místě, Honza Š., který si zapsal časy 46:91 a výsledný 45:85 s umístěním na 14.místě a Martin K., který si zapsal časy 49:06 a výsledný 48:31 s umístěním na 15.místě.

Závody jsme si užili, odvezli jsme si krásné odměny a těšíme se na další soutěž.

Veronika Škrabalová - kronikář

Maškarní bál- očima mladých hadičů

V sobotu 20.ledna 2018 navštívil karneval, který se konal v Roštění, princ Alexandr a princezna Julie. A jelikož tento bál pořádal náš hasičský sbor, tak jsme se i my, mladí hasiči podíleli na přípravě karnevalu a částečném programu. Hned v 13:00 jsme se sešli v místní tělocvičně a začali chystat výzdobu, stoly a židle. Částečně jsme se doma při chystaní karnevalu naučili i pár tanečků od Míši, které jsme pak využili v samotném programu.

Nebojte, nebyli jsme tam jen tak, jako lidi, nýbrž jsme se také převlekli za nějakou masku. Celý bál si myslíme, se moc vydařil až na menší účast dětí.

Moc jsme si jej užili a těšíme se na další společnou akci.

Petr Hejníčková- strojnice

Uzlovačka v Malenovicích

Po roce, opět první sobotu v měsíci lednu 6. ledna 2018 jsme se jeli zúčastnit uzlovací soutěže do krajského města Zlín, přesněji do Malenovic. Na tyto závody jsme jeli s motivací "VYHRÁT". Složili jsme 1 družstvo starších žákyň, a také 3 jednotlivce.
Od hasičské zbrojnice jsme odjížděli v 8:00. Po příjezdu jsme si udělali kolečko ze židliček a motivovali se. Následně po trénování uzlíků jsme odevzdali přihlášku a čekali, až půjdeme na start.
První jsme šly za družstvo. Ve složení Péťa H., Danča D.,Nikča P., Marťa D. a Ivča P. s časem 40.02s jsme se umístily na 3.místě ze 13.družstev.
Poté už šli jednotlivci. Peťa L. a Viktorka C. šli společně na start za mladší jednotlivce. Peťa se s časem 72.01s umístil na 66. místě a Viktorka s časem 60.12s skončila na 58.místě ze 77 závodníků.
 Poté šli na start starší jednotlivci. Nikča s Natkou šly se startovními čísli 9.,10., Nikča skončila na 58. místě s časem 42.79s(27.79+15) a Natka na 62.,s časem 77.31s(62.31+15) . Po nich jsme šly my Péťa a Danča. S časem 31.02s se umístila Péťa na 28. místě a Danča s časem 45.56s (30.56+15) skončila 52. . Ivča a Marťa šly po nás. Ivča s časem 30.08s skončila 27., a Marťa s časem 31.37s na 29. místě ze 64 jednotlivců .
Nakonec jsme přemluvili i našeho vedoucího, který jel s námi a tím byl Starosta P. Uzlování bylo s jedním trestným bodem a tak s časem 88.72s(73.72+15)se umístil na 20.místě.
Po přebrání cen a poháru jsme opustili tamní sokolovnu a vyfotili pár fotek, nasedli do Transitu a odjeli domů.
Tento den jsme si neskutečně moc užili a jsme rádi, že jsme ho mohli strávit všichni spolu a odvést si domů i pohár.