Leden

31.01.2015 12:54

Karneval navštívily i mumie!

Sbor dobrovolných hasičů ve spolupráci s obcí Roštění pořádal poslední lednový den „Dětský maškarní karneval“. Vše vypuklo po třetí hodině odpolední, kdy jsme se jakoby kouzlem přesunuli do krásného zámku. V tomto zámku žila princezna, jejíž srdce se snažil získat krásný princ. Ovšem bez pomoci dětí převlečených za různé bytosti, by to nešlo. Spolu s princem plnily děti různé záludné úkoly - od hádanek, pobití draka až po získání vzácného daru. Na zámku se často pořádají bály, a proto i my jsme měli velký taneční maraton, při němž princ vybral tři nejlepší tanečníky. Během karnevalu jsme mohli vidět plno masek nejen Elsu z Ledového království, čarodějnice nebo například Mattoni, ale také Spidermana či mušketýry. Ovšem podle ankety za tři nejlepší masky byly zvolené - včelička, lev a v neposlední řadě i dvě mumie, které nás poctily svou návštěvou. Boj o princeznu byl těžký, a proto nám přišlo vhod občerstvení v bufetu - cukrovou vatou si na své přišly mlsné jazýčky a klobáskou či vařenou kukuřicí zase prázdná břicha. Karnevalovou novinkou se stalo stylové tetování či malování na obličej, které na našem karnevalu nemohlo chybět.

Rádi bychom poděkovali všem, kteří se jakkoliv podíleli na organizaci maškarního karnevalu.

Maškarní karneval 31.1.2015

Návštěva hasičů v mateřské škole

Již druhým rokem se MŠ Roštění ve spolupráci s SDH Roštění zapojila do soutěže „Požární ochrana očima dětí“. Děti pod vedením paní učitelky Martiny nakreslily několik obrázků s hasičskou tématikou. Z těchto obrázků členové SDH vybrali 4 nejpovedenější kresby zařazené do dvou kategorií. Ve středu 21. ledna proběhlo poděkování a vyhodnocení soutěže ze strany SDH Roštění. Hasiči si s dětmi popovídali o možném riziku vzniku požáru a o přivolání pomoci. Každé dítě mělo možnost si vyzkoušet, jak probíhá hovor na tísňovou linku. Závěrem proběhlo vyhodnocení již zmíněné soutěže a předání drobného dárku a sladkostí od hasičů.

Sbor dobrovolných hasičů Roštění děkuje mateřské škole za výbornou spolupráci a těšíme se na další setkání.

Návštěva hasičů v mateřské škole 21.1.2015