Červenec

05.07.2017 10:17

Letní víkendovka na Rusavě!

Jako loni, tak i letos mladé hasiče čekala letní víkendovka s hasičem! Místo našeho pobytu bylo stejně jako loni utajované a mladí hasiči se až večer před rozděláním stanů dozvěděli, kde se vlastně nacházíme. Ale ať nepředbíháme:)

Mladí hasiči se sešli v pátek 21.7.2017 ráno u hasičské zbrojnice. Všechny kufry jsme zamkli na vozík a pěšky se vypravili směrem na Kostelec. Hooodně pršelo, a proto nejednoho účastníka potěšilo, když se za námi objevil Petr s Martinem v avii, která nás nabrala a vysadila u Lukova. Tady jsme se pěšky a bez deště prošli ke zřícenině hradu, zahráli jsme pár her, prošli si hrad a pokračovali v cestě neznámo kam. Po několika hodinové chůzi jsme došli na koupaliště, což jsme všichni uvítali, protože po ranním dešti nám slunce dávalo čím dál víc zabrat. Všem začínalo být jasné, kam dál nás kroky povedou- na Rusavu. A opravdu, blížila se pátá odpolední a my se ubytovali na farské zahradě. Postavit stan nebyl problém, a proto nic nebránilo tomu pustit se do přípravy večere- jak už je naším zvykem, v kotlíku nad ohněm. Po vydatném dlabanci jsme si řekli zážitky z dne, zahráli pár osobnostních her a hurá na kutě. Zítra je přece taky den:)

 

Sobotní ráno jsme začali rozcvičkou s Mončou a vydatnou snídaní, kteoru jsme si sami připravili. Po snídani jsme hráli pár pohybových her a nakonec jsme museli najít suroviny, ze kterých se připravil oběd. Úkol to nebyl moc těžký, horší bylo pozdější krájení cibule :) Po uvaření oběda jsme se vypravili na zrmzlinu na Rusavu a nejen během tohoto pochodu, jsme měli za úkol natočit videa do videoklipu. Všichni jsme se toho zhostili zodpovědně, a tak jsme natočili plno kvalitních záběrů, ale hlavně jsme se u toho všichni hooooodně pobavili. Večer jsme měli grilovačku a povídali jsme si hlavně o hasiči. Večer jsme stihli jen jedno kolo hry Palermo, tak snad příště toho bude víc.

 

Ráno nás opět probudila Monča se svou rozcvičkou. Dopoledne už jsme toho moc nestihli. Museli jsme uklidit sebe, zahradu u fary, stany a ještě k tomu navařit oběd. Naštěstí máme v hasiči šikovné holky, které řízky zvládly levou zadní, a tak jsme o půl jedné mohli přivítat už nabalení a nachystaní náš odvoz. Ještě poslední fotečka na památku a rozjeli jsme se zpět do Roštění, kde jsme si u zbrojnice rozdělili kufry a mohli se rozejít domů. A jak víkendovka pořádným deštěm začala, tak také pořádným lijákem skončila :) 

 

Úspěchy i zklamání na Nové Dědině

V neděli dne 2.7.2017 se mladčí a starší vypravili na závody v Nové Dědině.

Měli jsme celkem smůlu, protože starším praskla hadice a měli N a mladší v prvním pokuse taky, ale pak se štěstí pousmálo, protože všichni mladší měli N a rozhodlo se že budou mít druhý pokus. V druhém pokuse se zadařilo a mladší se nakonec s časem LP: 18:56, PP: 19:18 umístili na prvním místě.

Závody jsme si ale přesto užili a těšíme se na další.

Andrea Úlehlová - preventistka