Červenec

20.07.2016 12:20

Nový rekord trati drží muži z Mladcové

V sobotu 16. července hasiči z Roštění pořádali soutěž v požárním útoku - 6. ročník „O pohár starosty obce Roštění“ a 15. ročník Podhostýnské hasičské ligy. Samotné soutěži předcházely týdny příprav a dodělávek, aby vše klaplo, tak jak má. Pro diváky bylo připraveno i zábavné vyžití ve vodním fotbálku, děti se mohly zabavit na skákacím hradě či u malování na obličej. I bufet nabízel plno chutných pochutin od hamburgerů, přes hranolky, saláty až po steaky.

Samotná soutěž začala slavnostním nástupem ve 12:45 hodin, na kterém nás přivítal starosta obce Martin Škrabala. Přesně v jednu hodinu se začalo chystat na základnu družstvo domácích, tedy SDH Roštění. Bohužel na domácí trati se jim příliš nedařilo a výsledný čas 31.00s je posunul na celkové 22. místo. Po Roštění následovaly další týmy, které předváděly opravdu pěkné výkony. Za zmíňku jistě stojí tým z Mistřic s časem 16.78s, tým ze Šarov s časem 17.19s, tým z Luboměře s časem 17.51s. Bohůžel v průběhu závodů se nám rozpršelo a déšť nás provázel až do ukončení soutěže. Stížené podmínky déšť zajistil nejen několika družstvům z mužské kategorie, ale hlavně celé ženské kategorii, kdy dráha byla opravdu hodně podmáčená. Avšak i přes stížené podmínky ženy předvedly také kvalitní výkony.

Celkem se závodů zúčastnilo 27 týmů z mužské kategorie a 11 týmů z kategorie žen. Nesmíme zapomenout, že během závodů také padl nový rekord trati, o ten se postaral tým z Mladcové časem 16.58s.

Konečné pořadí bylo následující:

Kategorie muži:

1. místo SDH Mladcová (16.58s)
2. místo SDH Mistřice (16.78s)
3. místo SDH Šarovy (17.19s)

Kategorie ženy:
1. místo SDH Zahnašovice (17.25s)
2. místo SDH Bílany (17.77s)
3. místo SDH Pravčice (18.42s)

Kompletní výsledky se nachází zde, včetně videí.

Fotografie ze soutěže - od kristynkyl ; lucija1 ; pajka6 ; dodecek