Červen

06.07.2015 17:31

Dvě osoby se nacházeli v hořící budově

V úterý 2. června byl naší jednotce vyhlášen poplach k prověření akceschopnosti, znalostí a praktických dovedností.

Jednalo se o prověřovací cvičení na požár v mateřšké škole v Roštění. V 9.15 hodin byl vyhlášen poplach ředitelkou MŠ pro děti a zaměstnance, kteří zahájali evakuaci budovy. To byl signál i pro naši jednotku. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o požár elektroniky a vnitřního vybavení mateřské školy. Dále, že se v budově nachází jedna dospělá osoba a jedno dítě. Hasiči vybavení dychacími přistroji zahájili průzkum a vyhledání osob. Následně požár lokalizovali a likvidovali. Cvičení jsme se zúčastnili v počtu 5+1.

Po cvičení jsme dětem předvedli techniku, kterou máme ve vybavení. Poté jsme je svezli autem na zahradu, kde si všichni zkusili stříkat vodou z požární proudnice.

Poděkování patří zaměstnancům školky, dětem i všem zúčastněným hasičům.

Cvičení JSDH v MŠ  Roštění