Červen

11.06.2018 13:18

Útok starších v Pavlovicích

V sobotu 30.6.2018 se družstvo starších vypravilo do Pavlovic u Přerova. Soutěžilo se v požátním útoku.

V naší kategorii jsme šli na řadu předposlední. Těšili jsme se na dobrý výkon, ale bohužel chybička se vloudila. Chystání základny i start proběhl bez problému. Na základně vše klaplo jak má a útok se pěkně rozběhl k terčům. Už při prvním zvuku mašiny jsme tušili, že něco není správně. Bohužel se nepodařilo nalit. Při dalším pokusu už nám nemilosrdně běžel čas a shození terčů jej zastavilo na časech PP 21:09 a LP 22:36. Tento čas nás umístil na 10. místě v celkovém pořadí.

Šedesátky ve Výčapech

V sobotu 16.6.2018 jsme se my starší holky vypravili do Výčap na šedesát metrů překážek.

Ráno jsme měli sraz na 8 hodin u zbrojnice. Čekala nás dlouhá cesta, tak jsme se rychle nachystali a jeli. Po dvouhodinové cestě jsme dojeli do Výčap, kde nás hned překvapily velké poháry do 10.místa. Dali jsme si cíl odvést si aspoň jeden takový domů. Předtím než jsme šli na start dali jsme si rozcvičku a zkoušeli cvakat hadice do rozdělovače. Při prvním pokusu se nám moc nedařilo. Padaly hadice, neklaply rozdělovače nebo se rozpojili proudnice. Další pokus jsme chtěli všechny zlepšit a taky se stalo. Padlo pár osobáčků. Náš cíl jsme si splnili. Verča Škrabalová se umístila na 58.místě s časem 22:86, Ivča Pospíšilíková na 47.místě (16:84), Marťa Daďová na 30.místě (15:24), Ája Úlehlová na 22.místě (14:41), Peťka Hejníčková na 14.místě (13:74), Danča Dudíková na 8.místě (13:54) a Nikča Polášková na 7.místě (13:49). Někteří zklamaní, někteří šťastní, jsme nasedli do transitu a jeli domů. Závody jsme si naplno užili a těšíme se na další takové.

FOTOGALERIE

Nikola Polášková- strojník

Krajské kolo dorostu v Otrokovicích

V neděli 10. června 2018 jsme se zúčastnili krajského kola dorostů. Závody se konaly v Otrokovicích. Jelikož program na celý den byl opravdu hodně pestrý, není divu, že jsme vyjížděli brzo ráno. Za tým závodilo družstvo ve složení Marťa, Peťka, Monča, Danča, Ivča, Verča a Ája. Jednotlivci zde byli pouze dva a to Nikča a Martin.  Oba se s disciplínami poprali velmi dobře. Stovky a dvojboj zvládli. Nikča obsadila 4. místo a Martin ve velmi silné konkurenci 9. místo.

Družstvo na každou disciplínu mělo dva pokusy.  První na programu pro náš tým byla štafeta 4x 100m, na které jsme skončili na 4. místě. Poté probíhaly stovky s překážkami, kde nás překvapilo, že jsme průběžně obsadili 3. místo. Během závodů si každý napsal i testy, kde jsem celkově udělali za družstvo 2 chyby. Nakonec na nás zůstaly útoky, které se nám nepovedly. V prvním pokusu jsme dostaly N, jelikož proudařce vypadla proudnice a bouchla ji do nohy.  Druhý nebyl o moc lepší, protože na béčkách se vytvořil suk, a tak jsme celkově skončili na 5. místě. Mrzelo nás to hodně, ale důležité je, že pro příště víme, kde se poučit a v čem se zlepšit. Jelikož celý den sluníčko pěkně peklo, bylo to hodně náročné. I přes pády a karamboly jsme to zvládli a jsme rádi, že si spousta z nás mohla vyzkoušet zase něco nového. Děkujeme a třeba za rok znovu.

Družstvo mladších v Karlovicích

Sobotní den se stal soutěžním pro družstvo kategorie mladší. 9.6.2018 se vypravili do blízkých Karlovic, kde je čekala soutěž v požárním útoku.

Poslední středeční trénink jsme pilně zkoušeli a trénovali, abychom útok zvládli na co nejlepší čas. Soutěž se běžela na dva pokusy. Žádné větší chyby jsme se během útoků nedopustily, a proto byly oba pokusy platné. Bohužel v zápalu boje a radosti z našich výsledků, se nám nepodařilo zaznamenat výsledné časy útoků. Nejdůležitější však pro nás je ziskání poháru za 1.místo.

Naši jednotlivci na závodech v Břestu

V sobotu 2.6.2018 se vypravili jednotlivci mladých hasičů Roštění do nedalekého Břestu, aby plnili disciplínu 60 metrů překážek.

Zapsali jsme se hned do čtyř kategorií- mladší dívky, starší dívky, mladší chlapci, starší chlapci. Soutěž se běžela ve dvou pokusech, za což jsme byli rádi, protože první pokusy se všem na výbornou nepovedly. Mohli jsme vidět spíše školácké chyby a chyby z nepozornosti, ale i tohle k závodům patří, proto jsme to brali sportovně a u druhých pokusů si dávali opravdu pozor. S konečným pořadím jsme byli velmi spokojení a hlavně nás těšilo, jak se všichni mladí hasiči navzájem podporovali a fandili si.

Děkujeme SDH Břest za možnost trénovaní na překážkách už týden před soutěží, a také moc děkujeme za super soutěž.