Březen

03.03.2017 17:57

Neobyčejná schůzka

Čtvrtou středu v měsíci, tedy 22. března 2017 k nám přijeli kluci z hasičské stanice z Holešova- Laďa Darebník a David Martinec. Kluci přišli s preventivním programem “Hasík“. Ale pouze s tímto ne. Přišli nám také říct, jaké odbornosti jsme získali.
Po nástupu se slova ujali oni. Na začátku se nám představili, řekli, kde pracují, zmínili také pár svých zkušeností, jak vypadá poplach na stanici apod. Poté například řekli, co dělat když hoří, jaké telefonní čísla volat, co si hasiči oblékají, při čem pomáhají a nakonec nám ukázali pár videí. Po této části následoval nástup.

Při nástupu si nás postupně volali a vždy sdělili, kterou odbornost jsme získali. Jako dárek, získal každý člen svou odbornost v podobě připínáčku.

Myslím, že všem se tato schůzka líbila a už se těšíme na další. Děkujeme!

Petra Hejníčková- strojnice

Andrea Úlehlová Preventista
Petr Zapletal Preventista

Plnění odborností

Mladé hasiče opět v březnu čekalo plnění odborností. Letos odbornosti plnilo i družstvo mladších.

V sobotu 4.3.2017 na hasičské zbrojnici proběhlo plnění odborností družstva starších. Zkoušející byl Ladislav Darebník, Blanka Janálová, Petr Lajda a Petra Miklíková. Mladí hasiči plnili testy a zároveň i praktickou zkoušku ze strojníka a ústní zkoušku z prevence. Všichni absolvovali zkoušky z odborností preventista, strojník a kronikář.

Ve středu 8.3.2017 plnili odbornosti mladí hasiči kategorie mladší. Zkoušení u mladých hasičů probíhalo slovní formou. Mladí plnili zkoušky z odborností strojník-junior a preventista-junior. Zároveň vyplňovali závěrečný pracovní list s hasičskou tématikou. Zkoušející byli- Martin Škrabala, Pavel Miklík a Kristýna Lajdová.

Společná schůzka s Karlovicemi

Dne 2.3.2017 jsme jeli na schůzku za Karlovicemi

Jako první nás čekala rozcvička a hra na stmelení kolektivu. Potom si pro nás připravili hasičskou opičí dráhu, kterou jsme plnili ve čtyřech skupinkách. Byla tam například štafeta dvojic nebo topografické značky. Po opičí dráze jsme se rozdělili na mladší a starší a zahráli si vybíjenou.

Na konci schůzky jsme byli vyčerpaní ale hodně jsme si to užili. Už se těšíme na další podobnou schůzku.

Nikola Polášková – preventistka

Daniela Dudíková – preventistka