Březen

16.03.2019 16:27

Kemp pro dorosty

Poslední víkend v březnu  30. 3. a 31.3.2019 jsme se zúčastnili dorosteneckého kempu v Provodovicích v počtu 4 dorosti : Marťa Kužela, Štěpa Šimek, Mára Dudík., Míša Tomaník. a 4 dorky : Peťka Hejníčková, Nikča Polášková, Ivča Pospíšilíková a Marťa Daďová.

V sobotu jsme začali srazem u hasičské zbrojnice v 7:15 hodin. Poté vyrazili na cestu do Provodovic. Při příjezdu na místo jsme vyložili  z auta vše potřebné a  nahlásili jsme se na prezenci.  Každý z nás dostal na památku třičko s logem „Soustředění dorostu Provodovice 2019 – FIRESPORT Czech republik“.

Celý kemp začínal okolo 9 hodiny nástupem a seznámením s trenéry, kterými byli: Simča Krampotová, Kačka Uhrová, Peťka Chovancová, Dan Klvaňa, Peťa Vašulka a Honza Biskup. Po nástupu následovala rozcvička, běžecká abeceda a pár rovinek (sprintů). Ve 12 hodin nás čekal oběd (polévka z kuřecího vývaru a  rizoto). Po obědě jsme měli 2 hodiny pauzu. Odpolední blok tréninku začal ve 14:00 hod.  malou rozcvičkou a běžeckou abecedou. Poté jsme se rozdělili na holky a kluky. Náplní odpoledního bloku bylo trénování:  překonávání překážek, starty a úchop hadic. Sobotu jsme zakončili protáhnutím celého těla po tréninku a v 17:30 jsme jeli domů.

V neděli jsme měli začátek sice už na 8 hodin, ale sraz byl  stejně jako v sobotu, tedy  v 7:15 hodin. Začali jsme rozcvičkou,  následovala běžecká abeceda a poté kluci trénovali zapojování rozdělovače a holky překonávání překážek a úchopy hadic. V neděli jsme měli oběd v 11:45 a volno bylo do 13:30. Odpolední trénink byl více uvolněný. Každý si mohl vybrat,  co si na tréninku procvičí. Holky šly na rozděl a poté, kdo chtěl, tak šel na překážky. Kluci trénovali bariéru. Jakmile se blížila 15 hodina,  začal se uklízet celý areál. Následovalo protažení svalů a odjezd domů.

Chtěla bych poděkovat našemu trenérovi Petrovi, který nás na tento kemp přihlásil a dělal nám řidiče, ale i všem trenérům, kteří nás celý víkend učili techniku 100 m běhu s překážkami. Všem velké díky!

Martina Daďová

FOTOGALERIE

Český halový pohár v Jablonci nad Nisou

V pátek 22.3. jsme v 15:00 vyráželi na sobotní Český halový pohár na 60 metrů s překážkami do Jablonce nad Nisou.

Po dlouhé cestě autem jsme byli ubytovaní v T.J. Sokol Jablonec nad Nisou, kde jsme si udělali párek v rohlíku a šli spát.

Druhý den hned po snídani jsme jeli do haly. Po nástupu začaly závodit starší dívky. Výsledné umístění Peťka na 22.místě (12:98), Verča na 49.místě (13:89), Kája na 164.místě (17:25), Klárka 189.místě (19:36) z 213 závodnic.

Na řadu přišli starší chlapci. Výsledné umístění Honza na 98.místo (15:89), Kuba  178.místo (19,52) a Pavel 185.místo (19,97) z 214 závodníků.

Po cestě domů většina usnula a vzbudili se až v Kostelci u Hol.

Věřím, že si všichni závody užili a těší se na další.

Honza Škrabala

FOTOGALERIE

Český halový pohár v Ostravě

Dne 9.března 2019 se mladí hasiči vydali na Český halový pohár do Ostravy.

Sraz byl u zbrojnice v 8:30 a odjíždělo se v 8:45 hodin. Na místo jsme dojeli okolo desáté hodiny, nachystali jsme se a šlo se na start. Peťka Hejníčková s časem 13:69s se umístila na 36.místě, Verča Škrabalová s časem 13:49s se umístila na 31.místě. Další na ředě byli kluci Kuba Lajda se s časem 22:15s umístil na 147.místě a Honza Škrabala s časem 19:51s se umístil na 137.místě. Poté co kluci odběhli jsme se snažili sbalit a nesmělo chybět udělat pár foteček. Následovala cesta domů.

Hrozně moc jsme si to užili, i když byla tréma strach, tak jsme to zvládli. Děkujeme za podporu a těm, kteří s námi jeli.