Únor

13.03.2023 12:14

Plnění odborností

V sobotu 25.2. 2023 v 15:00 se na hasičské zbrojnici v Roštění konalo plnění hasičských odborností pro mladé hasiče.

V 16:00 se začalo. Přijeli dva hasiči, co nás měli zkoušet. Napsali jsme testy z preventisty, strojníka a kronikáře. Pak si nás zavolali na ústní zkoušení. Poté jsme šli na praktickou zkoušku, kde jsme popisovali požární stříkačku. Na konci nám řekli výsledky testů. Z testu byla nejlepší Adéla M. Kdo z nás dostane odznak odbornosti se dozvíme v průběhu dvou týdnů.

Monika Polášková

Školení první pomoci

V sobotu 25.2.2023 v 9:45 proběhlo na obecním úřadě školení první pomoci.

Přijela za námi paní z Českého červeného kříže, aby nás naučila základy první pomoci- například jak správně resuscitovat, co dělat, když se popálíme,atd… Mohli jsme si vyzkoušet namaskovat i nějaké zranění. Na závěr nás seznámila s aplikací Záchranka, díky které si jednoduše můžeme přivolat pomoc.

Školení se nám líbilo a moc za něj děkujeme!

Veronika Lajdová