DA Ford Transit Custom 2.0 TDCi - dopravní automobil

V roce 2017 obec Roštění zakoupila pro dobrovolné hasiče dopravní automobil značky Ford.

Technické parametry a vybavení vozidla

Vozidlo je určeno k dopravě 9 osob včetně řidiče.

Automobil je poháněn naftovým čtyřválcem o výkonu 125 kW skrze manuálně řazenou převodovku.

Vůz je dlouhý 5 340 mm, široký 2 040 mm a vysoký 2 250 mm.

Ford je vybaven světelným výstražným zařízením modré barvy s akustickou sirénou umístěným na přední části střechy, dvěma modrými LED světly v přední části vozidla a světelným výstražným zařízením modré a oranžové barvy umístěným vzadu na horní straně.

Vnější zásuvka 12 V se stará o dobíjení a konzervaci akumulátorových baterií skrze inteligentní nabíječ. Osvětlení prostoru okolo automobilu zajišťují neoslňující LED světla.

Vybavení je standardní pro dopravní automobil, najdeme v něm lékárničku velikosti III, přenosné hasicí přístroje, ruční svítilny, vyprošťovací nástroj a LED světlomety s magnetickým uchycením.

DA 12 AVIA A 31 - dopravní automobil

V roce 1994 pořídil SDH Roštění skříňovou Avii (pojízdná dílna), která nahradila do té doby sloužící Tatru 805 (spojařská skříň). V roce 1995 byla provedena přestavba této Avie na požární speciál na stanici profesionálního hasičského útvaru ve Velkém Meziříčí (Profesionální útvar požární ochrany Velké Meziříčí).

V uplynulých letech byla provedena generální oprava Avie (generálka motoru, převodovky, náprav, brzd a nástavby) a do provozu byla opět uvedena k 110 výročí hasičského sboru v Roštění v roce 2010.

Technické parametry a vybavení vozidla

Osádka 1+8

Vyrovnávací nádrž na 1200 l vody

Vybavení vlastním čerpadlem o výkonu 1000l/min při 8 Barech; maximální tlak 16 Barů; možnost sání z vlastní i externí nádrže