29.   19.09.   Slávkov p. Hostýnem   3B (nástřikové)   29,56s (25,92s LP)   8/17

Listopad

03.11.2015 10:47

Ohlédnutí za sezónou mužů

Přinášíme video sestřih za uběhlou sezónou sportovního mužského družstva.

V letošním roce se muži zúčastnili 29 hasičských soutěží. Pravidelnou účast 13 závodů na Podhostýnské hasičské lize jsme si zpestřili návštěvou okolních lig. Z postupových soutěží jsme se historicky poprvé zúčastnili krajského kola. Závěr sezóny jsme ukončili na soutěži - O zlatý pohár hejtmana Zlínského kraje ve Slavkově pod Hostýnem.

Podrobnější náhled výsledků ze sezóny zde.

Červenec

26.07.2015 13:36

Vynikajícím výsledkům napomohla kvalitní práce proudařů

Již páty ročník hasičské soutěže v požárním útoku pod názvem "O pohár starosty obce Roštění" se konal poslední červencovou sobotu. Soutěž je zařazena do Podhostýnské hasičské ligy. Tato nejmenší liga na území republiky byla založena roku 2002 a sdružuje soutěže Kroměřížska do ligových závodů. V současné době je jednou ze čtyř celkových lig působících v celém Zlínském kraji.

Role sportovního komentárora se profesionálně ujal starosta obce Pravčice Jaroslav Šašek. V úvodu soutěže přivítal všechny příznivce a účastníky starosta obce Roštění Martin Škrabala. Před samotným startem jednotlivých družstev zmínil komentátor krátkou historii o obci, z níž soutěžící družstvo pochází, a uvedl nejlepší časy, úspěchy a výhry jednotlivých soutěžních týmů.

Soutěže se zúčastnila družstva z okresu Kroměříž, Zlín, Uherské Hradiště, Přerov, Vsetín a Nový Jičín, a to v kategoriích muži a ženy.

Několika družstvům se nevyhnuly některé nepříjemné momenty, například několikavteřinové prostřiky, počáteční nasazení savice, krácení na rozdělovači u pravého proudu, pád proudaře, nezapojená hadice C na rozdělovači nebo v danou chvíli silné poryvy větru, což mělo v samotném závěřu za následek neplatný pokus do výsledkové listiny. K vynikajícím výsledkům bezesporu přispěla kvalitní práce proudařů, velmi dobrá základna, dobrá práce s košem a celkově vynikající spolupráce celého závodního týmů.

Červen

25.06.2015 13:39

V Karlovicích uvítali pět týmů z Roštění

Zní to až neuvěřitelně, ale v sobotu 13. června, se pět týmů z SDH Roštění zúčastnilo netradiční soutěže v Karlovicích. Soutěžili jsme v kategoriích starší páni, muži a mladí hasiči kategorie starší, v kategorii mladší jsme měli tým „A“ i „B“. Všichni jsme se plně podporovali, což nám jistě pomohlo k lepším výkonům. Nejen mladí hasiči, ale i starší páni a muži pilně trénovali, a tak nás potěšilo výsledné hodnocení. Družstvo mužů se umístilo na výsledném 3. místě, starší páni obsadili 2. příčku a mladí hasiči, družstvo mladších si odvezlo pohár za 3. místo. Za mladé hasiče patří poděkování vedoucím, kteří je na tuto disciplínu stále aktivně připravují a pilují chybičky - Tom, Petr, Martin a František. Pevně věříme, že to jistě nebyly poslední závody, kde se objevila naše družstva pohromadě.
Fotografie ; Video - muži , starší páni.

Bronzoví v okresním kole

V neděli 7. června se na atletickém stadionu v Hulíně konalo okresní kolo v požárním sportu. Reprezentovat své hasičské okrsky přijelo 12 družstev mužů a 6 družstev žen. Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem a krátce po 9.00 hodině mohla začít první disciplína ve štafetě 4x100m. V této disciplíně jsme měli složená dvě družstva. Počítá se vždy ten lepší čas, který byl zaběhnut v prvním pokusu s konečným časem 72,25s.

Soutěž následovala během na 100m s překážkami. Dovednostní disciplínu jedinců běželo 5 závodníků v našich dresech. Do celkového hodnocení se počítaly tři nejlepší časy, kterých dosáhl: Lajda Petr - 20,34s ; Hráček Tomáš - 20,42s a Foukal Jaroslav - 22,56s.

Horké odpoledne na hulínském hřišti zakončila královská disciplína požární útok. Po hezky rozběhnutém útoku, byla větší prodleva na jednom z terčů v nastříkání 10 litrů vody do zásobníku. Čas zastaven na 35,72 sekundách.

Po výsledném sečtení všech disciplín jsme si na vyhlášení vítězů soutěže přebrali 3. místo. Celkovým vítězem se stali muži z Nětčic a druhou příčku obsadilo družstvo z Vítonic.

V ženské kategorii vyhrály Počenice, druhé skončily Bílany a bronz si odvezly holky z Nětčic.

V sobotu 20.6. proběhne krajské kolo v požárním sportu na Stadionu mládeže ve Zlíně, kterého se zúčastníme s našim družstvem.