Červen

05.06.2023 06:41

Jednotlivci v Dobroslavicích

Dne 25.6 jsme jeli na závody 60m překážek do Dobroslavic.

Sraz před zbrojnicí byl v 7:00, jak se všichni shromáždili nachystali jsme věci do auta a jeli dlouhou cestu do Dobroslavic, cesta trvala cca 1h. Poté jsme si vybalili věci a šli se zaregistrovat. První šly mladší holky -Vanesa Tomková a Adéla Mikešková, poté šli mladší kluci a následovali starší družstva, kde se zúčastnily holky-Nelly Stojanová a Alžběta Šimková a kluci-Petr Lajda a Jaroslav Dědič.

Po přestávce bylo vyhlašování vítězů, kde se z našeho družstva neumístil nikdo. Po skončení jsme se sbalili a jeli domů.

Závody v Litenčicích

V sobotu, dne 24.6.2023 se konaly závody v požárním útoku v Litenčicích. Sraz hasičů byl ráno v 8:00 hod. u zbrojnice. Vzali jsme si věci do batůžků: pití, svačinu, peníze a  náhradní oblečení. Cesta do Litenčic byla dlouhá. Jeli jsme ve dvou vozidlech. Jako vedoucí jel Petr Lajda, který řídil hasičské vozidlo a druhým vozidlem jel tatínek od Adélky. Závodů se účastnilo mnoho týmů. Závodilo se v požárním útoku ve dvou kategoriích a to mladší a starší žáci. SDH Roštění soutěžilo v obou kategoriích.

Kateřina Štěpánková – béčka

První v požárním útoku soutěžili mladší žáci, kteří dosáhli času 35,81 s a umístili se na sedmém místě. Starším žákům se první útok nepovedl, jelikož spadl do vody sací koš, a tím pádem byl pokus neplatný. Vzhledem k tomu, že se první útok nepovedl více týmům, bylo rozhodnuto, že se uskuteční ještě druhé kolo. Ve druhém kole starší žáci dosáhli času 33,84 s a umístili se na čtvrtém místě. Vyhlášení výsledků proběhlo po závodech obou kategorií. Po vyhlášení výsledků jsme odjeli zpět do Roštění, kde jsme vytáhli hadice k  usušení.

Kateřina Štěpánková

Krajské kolo dorostu

Dne 11.6. jsme vyrazili na krajské kolo Soutěže dorostu, na které se dostal Peťa, Kuba, Jarda, Janča a Bětuška.

V 6:30 jsme měli sraz na zbrojnici, nachystali jsme si věci a vyrazili do Hulína. Po příjezdu jsme se šli zaregistrovat, bohužel z pěti závodníků zůstali jen tři. Bětuška s Jardou nemohli běžet skrz nepříjemnosti s občanským průkazem.

První se běželi štafety, kterých jsme se neúčastnili, ale zanedlouho odstartovala disciplína 100m s překážkami. První běžely dívky, od nás běžela první Janča, poté chlapci tudíž Kuba s Péťou. Po úspěšném zaběhnutí jsme se hned vrhli na dvojboj s překážkami, který se všem též povedl. Dali jsme si větší pauzu a čekali na vyvěšení výsledků a následný nástup s vyhlášením.

Nakonec jsme nedopadli nejhůř, Kuba skončil na krásném 4.mistě za střední dorostence stejně jako Peťa který též skončil na 4.miste, ale za mladší dorostence. Na 8.miste se umístila Janča za střední dorostenky. Konec závodů jsme zakončili fotkou a návratem domů.

Jana Šimková

Útok na červeného kohouta v Karlovicích

V sobotu 10.června jsme se účastnili netradičního požárního útoku v Karlovicích.

Soutěžilo družstvo mladších a družstvo starších. Závod probíhal dvoukolově a obě dvě družstva ve své kategorii vyhrála 1.místo.

Šedesátky v Břestu

Na závodech v Břestu, které se konaly 3. června, se běžela disciplína Běh na 60metrů.

Sraz byl u hasičárny ve 12:30.zhruba v 13:00 proběhl nástup a závody začaly v pořadí: přípravka, mladší chlapci, mladší dívky, starší dívky a starší chlapci. Každý měl 2 pokusy a kvůli tomu jsme se vyjeli zpátky cca v 18:15.

Lajda Petr 2.místo (0:14:68)

Dědič Jarda 3.místo (0:15:31)