Srpen

09.08.2015 09:38

Zakončení prázdninových závodů nás čekalo v Míškovicích

V neděli 30.8.2015 se starší družstvo mladých hasičů rozhodlo zavítat do Míškovic. Soutěž byla zařazena do Středomoravského poháru mládeže, tudíž o kvalitní týmy tu nebylo nouze. My jsme šli na start až kolem devatenáctého místa. Čekání bylo nekonečné, ale dočkali jsme se. Po chystání základny jsem se ještě poplácali na startovní čáře a šlo se na to. Košíku se nějak nechtělo a když se chtělo košíku, spikl se proti nám levý proud a prostě si stříkal tak, že proudaři vylezli jak ze sprchy a ne jak z útoku :) Konečný čas nebyl tak úplně podle našich představ, ale jsme si vědomi, že bez tréninku nemůžeme očekávat kvalitní výkony. Každá soutěž je pro nás zkušeností a vždy nás posune o něco dopředu a hlavně se při každém útoku, i když třeba nepodařeném více zdokonalujeme. Rozhodně nehážeme flintu do žita a hodláme se i na konci sezóny opřít do útoků naplno, abychom těch posledních pár závodů mohli ještě zabojovat o nějaký ten pohár.

Družstvo mladých i starších soutěžilo v Pravčicích

Poslední srpnový závod nás čekal 23.8.2015 v Pravčicích. Pro tentokrát jsme složili jak družstvo starších, tak i družstvo mladších.

Se startovní pozicí šest v boji o pohár soutěžilo družstvo starších. Tak trochu jsme očekávali, že podobný čas jako v Nětčicích nepadne, tudíž náš cíl bylo útok pod 20s. A jak to dopadlo? Mladí zabrali co se dalo a výsledné časy LP: 17.81 a PP: 18.51 jim stačily k výslednému 5.místu v kategorii starších.

Startovní číslo 11 patřilo našemu mladému družstvu. Prázdninový režim zavinil, že příprava na útok mladých nebyla tak pořádná jak bychom si představovali a i to se podepsalo na výsledku. Mladí hasiči však i přes málo treninků zvládli své pozice velmi dobře. Nezapojené céčko na rozdělovači trochu pokropilo hřiště, ale Kubík bojoval až do konce a svou chybu napravil. Terče padly s větší časovou prodlevou, nicméně přešlap u terčů znamenal výsledné hodnocení jako neplatný pokus.

Nětčice očima mladých hasičů

V neděli 16. srpna, jsme se my starší vypravili na soutěž do Nětčic. Soutěž probíhala v odpoledních hodinách od 14hod. Trať byla opravdu nádherná. Starších týmů bylo 9. Byli jsme na řadě jako 9., tedy poslední, tím pádem jsme se mohli podívat na ostatní družstva a nabrat více zkušeností. Velkou motivací pro nás byli Pravčice, kteří dosáhli času: 12:67. Před startem jsme si ještě pro jistu všechno zkusili a pak se šlo na věc. 1.kolo si získalo čas: na LP-16:85, na PP-16:20. To ale vůbec nikdo nečekal, ani vedoucí. Ve 2.kole se čas ještě zkrátil na :LP-15:20 na PP-14:89. Nevěřili jsme tomu. Tento čas stačil na stříbro=2.místo. Vyhráli jsme pohár a pro každého člena týmu (kdo závodil) medaili+zmrzlinu od trenérů. Tímto chci za všechny poděkovat trenérům, kteří nás trénují.

ZAČÍNÁ SE BLÝSKAT NA LEPŠÍ ČASY

Vytvořila: Petra Hejníčková

Stříbro z Nětčic

Prázdninovou neděli s datem 16.8.2015, jsme si jeli zpříjemnit na soutěž do Nětčic.

Podařilo se nám složit pouze družstvo starších: koš- Danča, savice- Peťka, stroj- Peťa, béčka- Marťa, rozdělovač- Martin, proudy- Nikča a Ivča.

Jeli jsme dvoukolově, tudíž první kolo jsme brali jen tak na rozjezd.

Ovšem časy našich mladých nám hned po prvním kole vyrazily dech- PP 16:26, LP 16:85. Prozatím druhé místo. Jenže i tak jsme věděli, že konkurence je opravdu vysoká a soutěž zdaleka nekončí. Někteří z nás tipovali zlepšení času, jiní ten samí nebo mírné zhoršení. Vyhráli ti s tipem lepší čas:) Nečekali to ani závodníci, ani vedoucí, ale to, o co nám šlo od začátku se stalo pravdou- PP 14:89 a LP 15:20 !!

Radost obrovská a myslím, že zasloužené druhé místo. Velkou gratulaci si zaslouží závodníci, kteří se opravdu snažili nejen na soutěži, ale také na trénincích. Nesmíme zapomenout na jejich trenéry, kteří pilují různé trhlinky a snaží se naše družstva burcovat k čímdál větším výsledkům- Petr a Martin.

Soutěž v Litenčicích očima mladých hasičů :)

V sobotu 8.8.2015 jsme se vydali na soutěž do Litenčic. Disciplína byla požární útok.

Start začali mladší Litenčice a hned po nich byli naši malošci. První kolo se jim moc nepovedlo, ale to nevadilo, protože měli ještě jeden pokus. Druhý pokus se jim už povedl, ale na stupně vítězů to nestačilo, proto skončili první od konce. To ovšem vůbec nevadí.

Následovali jsme my starší ve složení: Peťky, Danči, Nikči, Marti, Petra, Martina a Verči. Byli jsme na řadě jako první. Tento pokus jsme zaběhli v čase 22,88 s, to by stačilo na 3.místo. V druhém kole jsme se zlepšili o 1,74 s. My jsme si mysleli, že budeme poslední, protože ten čas se nám moc nezamlouval. Pak následovalo čekání, až doběhnou ostatní družstva. Když doběhli jako poslední Zborovice a měli horší čas než my, tak jsme jásali radostí. Po konečném vyhlášení, jsme si za 1.místo odnesli dva poháry, diplom a cedulku s prvním místem.

Přijďte se někdy podívat na náš trénink, který se koná každou středu v 17:00 na fotbalovém hřišti v Roštění.

Vytvořily členky staršího družstva: Petra Hejníčková, Nikola Polášková, Daniela Dudíková a Martina Daďová

Mladí hasiči - prvenství v Litenčicích

V sobotu 8.8.2015 se mladí hasiči vypravili do Litenčic, na pohárovou soutěž v požárním útoku. Podařilo se nám složit dvě družstva- mladší a starší. Soutěž probíhala dvoukolově, tudíž byl prostor na opravu případného nepodařeného pokusu.

Jako první nás reprezentovali mladší, kteří byli složeni částěčně z přípravky. Hasiči šli do útoku naplno, vše klaplo na jedničku, ale chybička se vloudila při sestřicích na terčích, kdy levý měl v obou pokusech větší prostřik. Mladší skončili na posledním místě ve své kategorii.

Družstvo starších ukázalo, že na to mají. V prvním kole pokusů vše nevyšlo dle našich představ, ovšem ve druhém kole, starší ukázali, že na to mají. Výsledné časy je posunuly na první příčku, kde se udrželi až do konce soutěže.