Srpen

29.09.2011 20:32

V sobotu 13.8.2011 se roštěnské sportovní družstvo zúčastnilo soutěže v požárním útoku v Dobroticích. Tato soutěž patřila do Podhostýnské hasičské ligy a jelikož SDH Roštění chtělo odsoutěžit co nejvíce závodů v této lize, byla účast v Dobroticích skoro povinnost. Soutěžilo se na 3 béčka na travnatém povrchu. Po příjezdu do Dobrotic a nástupu se každý z týmů začal připravovat na samotný požární útok. Každý v týmu chtěl předvést to nejlepší, ale někdy ani snaha nestačila a každému se nepovedlo všechno jak by chtěl. I tak byla soutěž na vysoké úrovni a byly k vidění pěkné výsledky. SDH Roštění obsadilo s časem 22,55s jedenácté místo.

Sestava týmu: koš - David Zajíc, spoj - Radek Odložilík, stroj - Ladislav Lajda, béčka - Jaroslav Foukal, rozdělovač - René Jašek (SDH Tučapy), levý proud - Martin Foukal, pravý proud - Tomáš Hráček

Video - zde

Dne 6. srpna 2011 se konaly v Roštění oslavy 880. výročí první písemné zmínky o Roštění a při této příležitosti se konala soutěž v netradičním útoku. Byl to  požární útok na 3 béčka před hasičskou zbrojnicí do mírného kopce a nestříkalo se na terče, ale na bečku piva, kterou museli proudaři odstříknout co nejrychleji za čáru. Této soutěže se zúčastnilo celkem 5 týmů mužů (Roštění, Kašava, Prusinovice, Pacetluky, Karlovice) a 3 týmy starších pánů (Roštění, Prusinovice, Karlovice). Naši závodníci před soutěží pociťovali značnou nervozitu, protože to bylo poprvé, kdy soutěžili před domácím publikem a nikdo nechtěl nic zkazit, celý tým se chtěl předvést v co nejlepším světle. Jako první šly na řadu Pacetluky a po menších problémech byl útok ukončen v čase 37,6 s. Po týmu z Pacetluk bylo na řadě domácí Roštění a kluci si začali chystat soutěžní nářadí na základnu a ještě před vypršením pětiminutového času, který je dán pro chystání základny, měli vše připraveno a seřadili se na startovní čáře. První start byl přerušen z důvodu předčasného vyběhnutí některého ze závodníků, ale naštěstí přerušení bylo signalizováno dřív než došlo ke spojení nebo roztažení hadic a proto se mohl celý tým vrátit na soutěžní čáru, aniž by si někdo musel znovu něco chystat. Druhý start se povedl na výbornou a roštěnští vyrazili vpřed, jakmile se sud převalil přes čáru, byl útok splněn a to v čase 26,72 s. Publikum bylo spokojené a kluci taky, teď už jen mohli čekat, jak se povede útok ostatním týmům. Poté soutěžily týmy z Kašavy - 28,52 s, Karlovic - 42,52 s a Prusinovic - 29,33 s. Po odsoutěžení družstva z Prusinovic bylo jasné, že SDH Roštění muži získali první místo - radost byla obrovská. Po odsoutěžení týmů mužů byli na řadě starší páni. Tito soutěžili na 2 béčka. V této kategorii šli první na řadu borci z Roštění a po pěkném útoku byl požární útok splněn s časem 31,15 s a opět tu byl aplaus publika a opět následovalo čekání na útoky ostatních týmů, které chtěly teto čas překonat. Po odsoutěžení Karlovic 1:16,67 s a Prusinovic 53,06 s zavládla v táboře domácích velká radost, jelikož v obou kategoriích vyhráli domácí. Navíc celkově nejlepší čas měli muži z SDH Roštění a kromě poháru za první místo dostali také bečku piva, o to byla radost z výhry větší. Myslím si, že se všem soutěž líbila a ikdyž vyhrát může jen jeden, všichni odjížděli spokojeni. Nakonec děkujeme všem zúčastněným týmům a fanouškům, kteří nás přišli podpořit.

Sestava týmu mužů: Jaroslav Foukal - koš, Tomáš Hráček - spoj, Ladislav Lajda - stroj, David Zajíc - béčka, Kamil Bílek - rozdělovač, Martin Foukal - levý proud, Jakub Haupt - pravý proud

Sestava týmu staří páni: Oldřich Daďa ml. - koš, Ladislav Hejníček - spoj, Oldřich Daďa st. - stroj, Stanislav Očadlík - béčka, Miroslav Pospíšilík - rozdělovač, Libor Kužela - levý proud, Stanislav Nevřala - pravý proud

Video mužů - zde

Video starých pánů - zde